Przy kilkumiesięcznym braniu tabletek dostałam tym razem okres 14 dnia - co to oznacza?

Witam, zmartwił mnie fakt, że okres pojawił się za wcześnie dwa tygodnie. Jestem w innym kraju, nie odbywałam przez ten czas stosunków, zawsze okres wypadał prawidłowo... Tym razem dostałam tydzień za wcześnie (14 dzień przyjmowania tabletek). Proszę mi napisać, czy to może być delikatna zmiana klimatu, czy też może to jest nie niepokojący objaw? Dziękuję z góry!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zmiana klimatu, stres, przyjmowane przez Panią dodatkowo leki - te czynniki mogły wywołać krwawienie podczas przyjmowania tabletek. Proszę się obserwować teraz i przy kolejnych opakowaniach. Jeśli problem będzie się przedłużał lub wystąpi ponownie przy następnym blistrze, konieczna będzie wizyta u ginekologa i diagnostyka w kierunku organicznych przyczyn krwawienia - np. nadżerki szyjki macicy, polipu, mięśniaków czy też infekcji w obrębie dróg rodnych.

Pozdrawiam serdecznie!