Przybieranie na wadze i wysoki poziom testosteronu u 27-latki

Witam m 27 lat ważę 98kg na 175 (jestem mocno zbita i umięśniona) ,mój problem polega na tym ze chciała bym schudnac.pracuje na magazynie wiec ciągle jestem w ruchu i na godziny popołudniowe od 14 do 23.A mimo ruchu bardzo tyje.mam problem z wysokim testosteronem oraz stwierdzone policystyczne jajniki i insulinooporność.Jak mogę schudnąć jaka dieta?jak jeść żeby mieć siły do pracy i żeby schudnac?pozdrawiam

Dzień dobry,

w PCOS rekomendowana jest dieta o niskim indeksie glikemicznym, zatem wszlekiego rodzaju słodkości, miody, dżemy itp, produkty z "białej" mąki (pieczywo, makarony), słodzone napoje i soki owocowe należy odstawić.
Jeść regularnie, 5 posiłków, w odstępie 3-4 godzin.

Ponadto zalecam spozywanie jak najwiekszej ilości warzyw we wszystkich kolorach do każdego głównego posiłku i nie więcej jak 2 owoce dziennie.

Dodatkowo proszę stosować olej kokosowy i oliwę z oliwek - jako jedyne tłuszcze.

Unikać potraw smażonych, typu fast food.

Witam Panią,

przy PCOS oraz insulinooporności przemiana materii jest wolniejsza. Zalecana jest specjalistyczna dieta. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu na ten temat:
http://dietetycy.org.pl/dieta-przy-pcos/

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk