Przyczyna braku wspomnień u 30-letniej osoby

Witam,co może być przyczyną braku wspomnień?Mam 30 lat, nie pamiętam nawet kluczowych wydarzeń.Co może mieć znaczenie? Dodam, że nie doznałam urazu głowy. Co nauka potwierdza jako możliwe przyczyny? Nie sądzę,bym w dzieciństwie przeżyła jakąś traumę.Jak dotrzeć prawdy? Czy psychiatra może podpowiedzieć,czy wiąże się to z psychoterapią? Najbardziej zastanawiają mnie możliwe przyczyny. Od czego upośledza się pamięć długa?Czy powinnam pójść na tomograf mózgu?Proszę o pomoc, dziękuję

Witam. Aby wykluczyć bądź potwierdzić czy są jakieś uszkodzenia bądź zmiany w mózgu wpływające na brak pamięci, to może takie badania Pani zrobić. Ja zakładam jednak, że ma to wymiar psychologiczny a wtedy słusznie, że psychoterapia się tym zajmuje, nie psychiatria.
Magdalena Brabec

Szanowna Pani,

przyczyn takiego zjawiska może być bardzo wiele. Kilka już Pani sama wymieniła. Jednak nie chcę nic sugerować w Pani sytuacji z powodu niewystarczającej ilości informacji. Zdecydowanie zalecam poddanie się szczegółowej diagnozie np. u lekarza psychiatry.

Takie podejście pomogą zbadać Pani indywidualnej sytuacji i podjąć odpowiednie działania.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk