Problemy natury psychicznej u 24-latki a zachowanie w związku

Mam 24 lata i chyba problemy psychiczne. Od paru lat tułam się po lekarzach, wykryto u mnie paciorkowca, teraz niedawno zwichnięcie krążka skroniowo żuchwowego i zapalenie szczęki z przerostem. Jestem bardzo nerwowa, isrytują mnie zachowania ludzi którzy mnie kochają, nie mówię na głos okropnych komentarzy, ale bywam nie miła i oschła. Rozstałam się z partnerem któy mnie kochał, choć nie był bez winy to byłam dla niego . Teraz mam kolejnego i nie chcę żeby sytuacja się powtórzyła..

Szanowna Pani,

w tym momencie jest Pani bardzo skoncentrowana na swoich problemach. To znacznie utrudnia budowę relacji z drugą osobą. Wszelkie Pani dolegliwości odbijają się na codziennym funkcjonowaniu i mogą generować konfliktowe sytuacje.

Jeśli chodzi o Pani nowy związek, radziłabym dostrzec wsparcie jakim obdarza Panią partner oraz jakie korzyści może mieć Pani z tego związku. Miłość, obecność i wsparcie drugiej osoby bardzo pomagają w poprawie samopoczucia i zdrowia. Niestety skupianie się jedynie na problemach nie wróży dobrze jakiejkolwiek relacji.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk