Problemy w związkach po dzieciństwie DDA

Mój ojciec był alkoholikiem. Wczesniej zaszłam w ciaze i wyszłam za maz za codownego człowieka ale po 10 latach go zostawiłam. Poznalam innego przy którym się czułam wazna . jesteśmy malzenstwem choć idzimy się 4 razy w roku bo pracuje za granica ale jest alkoholikiem wnioskuje to nie tylko po piciu ale i myslaniu. Czy to moja wina ze tak ulozylam a raczej zniszczyłam swoje zycie bo mój ojciec pil. Naprawde miałam dobrze procz czulosci i seksu miałam spokojne i dostatnie zycie z pierwszym mezm.

Proszę Pani,
Ani nie rozważałbym Pani wyborów, jako skutków DDA, ani nie rozważałbym ich w kategoriach zawinienia. Wybory życiowe zawsze są obarczone ryzykiem. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich scenariuszów rozwoju przyszłości po wyborze. Mamy prawo do popełniania błędów!

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

rozpatrywanie tego w kategoriach winy przynosi tylko cierpienie.lepiej przyjrzec sie, co za tym stoi i co zrobic, aby czuc sie lepiej.najłatwiej na terapii.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Szanowna Pani,

osoby z dysfunkcyjnych rodzin mają duże trudności w postrzeganiu i nawiązywaniu relacji z innymi. Nierzadko ich związki są podobne do małżeństwa rodziców. Myślę, że nie powinna Pani zastanawiać się czy postąpiła Pani poprawnie, ale w pierwszej kolejności zająć się pracą nad sobą.

Zastanawia się Pani, która z relacji była "mniej zła", a nie bardziej satysfakcjonująca i szczęśliwa. Zasługuje Pani na związek, który spełni wszystkie oczekiwania oraz taki, w którym poczuje się Pani naprawdę szczęśliwa.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk