Jak postępować z osobą będącą DDA?

Mój chłopak jest DDA. On nie zdaje sobie z tego sprawy, ale im dłużej z nim jestem tym coraz bardziej przekonuje sie że tak jest. Ma trudne relacje ze swoim ojcem, alkoholikiem. Często jest przez niego poniżany, a on ma stany depresyjne, boi sie wszystkiego, wstydzi się rozmawiać ze mną o swoich problemach mimo że często rozmawiamy ze sobą szczerze o wszystkim. Bywa czasami bardzo obojętny w stosunku do mnie i zdaje sobie sprawę z tego ze mnie tym rani jednak nie potrafi tego zmienić. Jak pomóc?

Dzień dobry, najlepszym rozwiązaniem jest psychoterapia. Jednak skuteczna będzie dopiero wtedy kiedy partner przestanie wypierać swój problem. Dla niego wiele negatywnych zachowań to norma, przynajmniej tak to widział w dzieciństwie. Dlatego pomóc psychologiczna lub grupa wsparcia dla DDA byłaby wskazana.
Pozdrawiam A. Pacia