Uczucie strachu i ojciec alkoholik

Jestem córką alkoholika, który nie zdaje sobie sprawy, że ma problem. Od dziecka żyję w strachu przed tym, że mojemu ojcu coś się stanie. Od kilku lat nie mieszkam już w domu, ale mój strach nie zniknął. Nie potrafię już sobie z nim poradzić. Gdy wiem, że ojca nie ma w domu, paraliżuje mnie paniczny lęk, który nie pozwala mi normlanie funkcjonować. Mam stałą potrzebę kontroli mojego ojca. Proszę o podpowiedź, jak mogę pomóc jemu i sobie? Nie jestem w stanie normalnie żyć z ciągłym lękiem....

Witaj, możesz spróbować skorzystać ze wsparcia jakie daje grupa DDA -Dorosłe Dzieci Alkoholików (dostępna również w ramach NFZ). Poczytaj sobie również na początek o syndromie DDA- będziesz mogła odnaleźć tam zapewne niejedną swoją cechę. Dobrą opcją do przemyślenia, oprócz grupy terapeutycznej jest również indywidualna psychoterapia, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje zachowania, da emocjonalne wsparcie i pomoże uporządkować Twoje życie. pozdrawiam, Monika