Strach przed utratą wzroku

witam, mam straszny lęk przed utratą wzroku, mam jaskrę ale w małym stopniu i nie pogłębiającą się, często myśle co będzie gdy..., ten strach mnie paraliżuje a im więcej się stresuje tym myśle że szybciej stracę wzrok, wiem , że są przypadki utraty wzroku przez stres, dlatego proszę o pomoc bo wpadam w szał

Objawy bardziej związane są z lękiem niż zaburzeniami wzroku, dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem i praca nad emocjonalnym podłożem zaburzeń.