Jak leczyć ten lek o utratę bliskiego?

Witam. Jak radzić sobie z lękiem o utratę bliskiej osoby? Bardzo boję się o męża za każdym razem jak jest gdzieś beze mnie lub gdy wraca z pracy, nawet gdy jedzie do sklepu oddalonego o 1 km to mam lęk o jego życie. Boję się, że będzie miał wypadek lub że coś mu się stanie, wystarczy że nie odpisuje lub nie odbiera telefonu a ja już wpadam w atak paniki, ściska mnie w żołądku i jest mi niedobrze. Nie wiem już co robić, jestem zmęczona ciągłym zamartwianiem się o niego, co gorsza nawet gdy jesteśmy razem to nie potrafię opanować swoich myśli że coś może się mu stać i ciągle mam wrażenie jakby zaraz miało stać się coś złego. Pomocy.

O ile troska i umiarkowany niepokój o osoby nam bliskie są zupełnie zrozumiałe, to nadmierny lęk, przyjmujący irracjonalną formę, na którą Pani wskazuje, jest warty skonsultowania ze specjalistą. Dlatego też w pierwszej kolejności zachęcam do spotkania z psychologiem, aby szczegółowo przyjrzeć się Pani objawom.