Co zrobić z takim zachowaniem teścia, który jest alkoholikiem?

Witam potrzebuje porady co mogę zrobić gdy mam problem z ojcem męża który jest alkoholikiem odgraża się że wypierd....mnie i męża z domu którego jest właścicielem a mamy meldunek stały ja już psychicznie nie wytrzymuje mąż takze

Dzień dobry, dziękuję za wybranie ABC Zdrowie, osoby, które mieszkają i przebywają razem z alkoholikiem stają się współuzależnione, czyli nabierają pewnych cech, które im bardzo w życiu przeszkadzają. Proponowałabym aby Pani z mężem zamiast prowadzić jałowe dyskusje z ojcem męża, poszli obydwoje do grup, które się nazywają grupami dorosłych dzieci alkoholików, DDA. To spowoduje, że podniesiecie swoje samooceny i poczucie bezpieczeństwa i być może będziecie mogli wpłynąć na ojca męża aby zaczął chodzić na spotkania anonimowych alkoholików, jest to konieczne. Meldunek na stałe w domu, w którym mieszkacie zabezpiecza Was przed wyrzuceniem Was z mieszkania, lub sprzedania domu bez Waszej zgody. Na pewno musicie zrobić coś ze sobą pod okiem fachowców, spotkania w DDA są prowadzone bardzo dobrze i pomogą Wam w rozwiązywaniu problemów na bieżąco. Praktycznie, aby zachować spokój i dobre samopoczucie, uczęszczania na DDA jest konieczne. Te spotkania dadzą Państwu ogólną wiedzę na temat uzależnień i współuzależnień i będzie Wam łatwiej współżyć z ojcem męża. Życzę powodzenia.