Czy mam syndrom DDA?

Dzień dobry k. 40l. Ponawlam pytanie ponieważ nie dostałam na nie odpowiedzi a bardzo mi zależy ją poznać. Mieszkam z ojcem alkoholikiem pod jednym dachem, ja czuję się dobrze a ojciec zaczął pić nie długo przed moją osiemnastką, może miesiąc przed. Dzieciństwo aż do pełnoletności miałam dobre. Nie widziałam ojca pijanego. Ojciec po alkoholu jest spokojny ale niestety jest uzależniony teraz. Czy ja mam syndrom DDA skoro dobrze się czuję. Kiedy można mówić że się go ma.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za zaufanie :)

Mało napisała Pani o Sobie, sygnalizując, za słowami Pani:
"... ja czuję się dobrze... ." skupiając się na swoim Ojcu.
Miałabym do pani pytania:
1. Czy czuje się Pani kochana, spełniona?
2. Czy realizuje pani Swoje zamierzenia?
3. Jak radzi Sobie Pani z wyzwaniami (trudnościami/problemami)?
4. Jak jest u pani z umiejętnością dzielenia się Swoimi uczuciami/obawami/wątpliwościami, czy nawet lękiem?
5. Czy czuje się pani "wystarczająco dobra"?

Odpowiadając na Pani pytanie..., skoro Pani pyta, być może?warto byłoby bezpośrednio skontaktować się z Psychologiem/Psychoterapeutą uzależnień - decyzja należy do Pani.

Nie ma możliwości diagnozy online, i tym sposobem jednoznacznej odpowiedzi na Pani wątpliwość.
Mogę (jedynie) dopuszczać taką ewentualność, że mieszkając ze Swoim Ojcem, mogła Pani nabyć pewne wzorce behawioralne
(zachowań) - z jakiegoś powodu Pani Tato sięgnął/siega po alkohol.

Z przesłaniem dla Pani zwyczajnej pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605