na czym polega syndrom ojca?

Witam Mam pytanie odnośnie syndromu ojca. Na czym ten objaw polega? Ostatnio poznałam chłopaka 15 lat starszego ode mnie (ja mam 27 lat). Jest miły, uprzejmy, dobrze z nim się rozmawia, jest pracowity i pomocny. Nie zarabia "kokosów". Jest prostym człowiekiem. Znajomi jak dowiedzieli się o naszej znajomości to stwierdzili, że mam syndrom ojca, że muszę leczyć się psychiatrycznie a najlepiej jakbym poszukała sobie kogoś w moim wieku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
syndrom ojca, bazując na podstawie wyników badań psychologa Davida Perretta z University of St. Andrews w Szkocji - pokazuje, że w mężczyznach kobiety najczęściej szukają cech przypominających im ich ojców. Osoba (obiekt) taty kojarzy się z czymś znanym i oswojonym, czyli z podobnym do niego partnerem czujemy się bezpiecznie. Naukowcy dochodzą do wniosku, że kiedy wybieramy życiowego partnera, poszukujemy w nim osób fizycznie oraz osobowościowo podobnych do cech swoich rodziców,
Pozdrawiam serdecznie