Zerwanie kontaktu bez słowa

Rok temu poznalam chlopaka zrobil mi nadzieje na szczęśliwy związek a po pól roku zerwał ze mna kontakt bez slowa. Złożyłam mu zyczenia gdy go przeprosiłam jeśli robilam cos nie tak powiedział ze nikt nie zawinił ze nie zawsze kogo poznamy jesteśmy z nim do końca życia i ze przeprasza. Jak mogę wyjasnic przyczynę skoro nie odpisuje na wiadomosci omija odpowiedzi na pytania czy byl szczery, czy to co powiedział ze jestem ważna dla niego bylo prawda? Jak rozumieć jego zachowanie?

Dzień dobry.

Sposób zerwania Pani chłopaka z Panią pozostawia wiele do życzenia, nie ulega jednak wątpliwości, że uznał on wasz związek definitywnie za zakończony. Trudno jednoznacznie stwierdzić, z jakiego powodu nie chce się z Panią uczciwie rozmówić - jego zachowanie wobec Pani wskazuje po prostu na brak szacunku zarówno do Pani, jak i do związku z Panią.
Sugerowałbym nie szukać rzeczywistych przyczyn odejścia, bo prawdopodobnie ich nie ma. Pani chłopak postąpił tak, jak napisał - uznał, że nie musi z Panią być do końca życia, bo nie zawsze tak jest - co zresztą jest zgodne z prawdą. Wiem, że to niełatwe, ale nie warto rozpamiętywać tego byłego już związku, bo będzie to tylko Panią unieszczęśliwiać i wywoływać niepotrzebne poczucia winy.
Niezależnie od przyczyn rozstania należą się Pani słowa jakiegokolwiek wyjaśnienia. Skoro ich nie było - nie warto się nad tym dalej zastanawiać.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) jest wiele prawdy w słowach chłopaka, że nie zawsze z każdym, kogo poznajemy, w kim się zakochujemy, a nawet jesteśmy parą - zostajemy do końca życia. Nie zawsze jest też możliwe odnalezienie jasnych i konkretnych przyczyn rozstania. Być może byłoby Pani łatwiej z myślą "spędziliśmy razem dobry czas, ale nie przerodził się on w stały związek - każde z nas poszło w swoją stronę". Rozumiem, że chłopak nie chce podzielić się z Panią swoimi intymnymi przemyśleniami, które sprawiły, że postanowił odejść. Nie podał żadnej konkretnej przyczyny rozstania. Rozumiem, że to dla Pani bolesne i czuje Pani potrzebę poznania prawdy lub jakiegokolwiek "argumentu". Być może jednak nie będzie to możliwe i będzie trzeba zmierzyć się z tą świadomością.

Pozdrawiam!