Jak ostatecznie pogodzić się z rozstaniem?

Witam, byłam z chłopakiem prawie 3 lata, przez ten czas zdarzały się kłótnie, kilka razy się rozstawaliśmy ale zawsze do siebie wracaliśmy. Ostatni raz zerwał ze mną rok temu, przez ten czas mieliśmy codziennie kontakt, byliśmy razem na wakacjach, postanowiliśmy spróbować się spotykać i zobaczyć co z tego wyjdzie. 1.5 miesiąca temu on zerwał kontakt bez słowa, nie wiem co się stało, staram się nie narzucać i nie odzywam się również. Dowiedziałam się teraz że on planuje wyjazd za granicę do pracy. Czy to znaczy że już zupełnie zamknął ten rozdział życia?

Dzień dobry,
Niestety nie wiem, czy Pani były chłopak zamknął ten rozdział życia na zawsze. Ja wiem tyle ile Pani mi przekazała i Pani lepiej orientuje się w sytuacji. Powodów zerwania bez słowa może być wiele np. uznał, że to jednak bez sensu; poznał inną kobietę; czeka na Pani pierwszy krok itp. Jeśli nadal Pani na nim zależy to zawsze może Pani spróbować pierwsza się z nim skontaktować i poprosić o wyjaśnienie. W przypadku tego rozwiązania w zasadzie nic Pani nie straci. Jeśli nie chce Pani już do tego wracać to warto szukać nowego partnera i skoncentrować się w tym momencie na własnym życiu. Doradzałabym w tym trudnym czasie posiadanie wielu zajęć, wychodzenie z domu, rozmawianie o problemie z innymi oraz sprawianie sobie różnych przyjemności. Powinna Pani teraz zadbać o siebie i pogodzić się z tym, że związek "na siłę" nie ma sensu. Dobrym rozwiązaniem mogłoby się okazać również skorzystanie ze wsparcia psychologa/psychologa psychoterapeuty w gabinecie. Mam nadzieję, że sprawa wkrótce wyjaśni się do końca i poradzi sobie Pani z tą trudnością.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/