Trudności z pogodzeniem się z rozstaniem

Moim problemem jest to, że mężczyzna zostawił mnie dla byłej dziewczyny. Najbardziej zabolał mnie fakt, że zdarzyło się to już po raz 2 w moim życiu. Tylko, że tym razem po prostu nie umiem się pozbierać. Zawsze dawałam sobie radę i podnosiłam się po wszystkich rozstaniach, dodam że dosyć szybko. Tym razem jest jednak inaczej. Nie wiem co ze sobą zrobić, ponieważ nie potrafię się na niczym skupić ani niczym zająć, a naprawdę próbuję z całych sił.

Szanowna Pani,
najszybciej i najskuteczniej będzie udać się do psychologa i skonsultować swój stan, warto tez sięgnąć po książkę "pokonać depresję lęk i gniew" to bardzo pomocna książka.

Warto skorzystać z pomocy psychologa. Przepracowanie uczuć i emocjo z poprzednich rozstań, a także z tego, pozwoli Pani je domknąć, poprawić poczucie własnej wartości, pewności siebie i sprawstwa, patrzeć w przyszłość z nadzieją. Szczególnie, że obecne objawy mogą być kryzysem związanym z rozstaniem, ale mogą także znamionować inne zaburzenia (np depresję).

Witam,
nie zawsze, nawet podobne sytuacje w naszym życiu maja dla nas podobne znaczenie. Wpływ na to mają różne czynniki. Z tego względu, w związku z trudnościami jakie Pani opisuje w aktualnej sytuacji proponuję konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą. Takie wsparcie pozwoli Pani zarówno lepiej zrozumieć aktualne samopoczucie, ale również umożliwi zdobycie nowych kompetencji, które powinny wpłynąć na lepsze radzenie sobie Pani w trudnych sytuacjach.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Warto skorzystać z pomocy psychologicznej, żeby z jednej strony uzyskać wsparcie i pomoc w radzeniu sobie z emocjami, których Pani doświadcza, z drugiej natomiast po to, by przyjrzeć się i spróbować zrozumieć, co takiego się dzieje w Pani relacjach, że po raz kolejny rozstaje się Pani z partnerami. Pomocna w tym będzie psychoterapia.