Jak pogodzić się z rozstaniem?

Witam.Rozstałam się z byłym prawie trzy lata temu.On ma żonę,a ja męża i dziecko.Ostatnio zastanawiam się czy do niego nie napisać/wysłać zaproszenia na fb.Oczywiście nie w celu namieszania w jego życiu.Śledzę jego bloga o podróżach i chciałabym z nim o tym porozmawiać tym bardziej,że chętnie sama pozwiedzam ze swoją rodzinką.Rozstaliśmy się w zgodzie...jest on osoba bardzo pomocną i koleżeńską.... Czy to dobry pomysł ?

Dzień dobry, nie odpowiem Pani na pytanie, czy to dobry pomysł . Nie znam szczegółów, ale też nie jest moją rolą podejmować za kogoś decyzji. Nasuwa się jednak pytanie, dlaczego Pani chce z poprzednim partnerem nawiązać kontakt? Dlaczego towarzystwo aktualnego nie jest dla Pani wystarczającym. Można też zadać pytanie: czy i na ile Pani rozstała się na poziomie emocjonalnym z poprzednim mężczyzną , a na ile czuje się Pani wciąż z nim związana? Jeśli tak, to dlaczego? Jeśli jest Pani tym zainteresowana, proponuję rozmowę z psychoterapeutą. Pozdrawiam

Dzień dobry. Powinna Pani zadać sobie pytanie dlaczego chce Pani nawiązać kontakt z byłym partnerem. Jaki to może mieć wpływ na jego i Pani życie. Warte zastanowienia jest również to, że mając rodzinę nadal śledzi Pani poczynania byłego partnera przez internet. Dobrze byłoby zastanowić się nad tym wspólnie z profesjonalistą psychologiem lub psychoterapeutą, którzy pozostaną obiektywni w Pani spostrzeżeniach. Jeśli znajdzie Pani odpowiedź na to pytanie pozna Pani odpowiedź na pytanie czy warto nawiązywać kontakt z byłym.

Serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/