Czy powinnam wysłać list do byłego chłopaka?

Witam. Chciałam się zapytać czy powinnam wysłać list do swojego byłego chłopaka. Nie miałam z nim kontaktu od ponad 8 miesięcy lecz nadal (przynajmniej tak mi się wydaję) go kocham. To ja z nim zerwałam i teraz bardzo tego żałuję. Z tego co wiem ma "dziewczynę" ale z drugiego końca Polski. Nie wydaje mi się żeby była to wielka miłość. Dlatego proszę o pomoc.

Szanowna Pani,

niestety nie mam informacji dlaczego Państwo się rozstali, więc trudno jest mi dokładniej zrozumieć sytuację. Myślę natomiast, że w takich okolicznościach powinna Pani działać bardzo ostrożnie. Były chłopak na swój sposób poukładał sobie życie i ingerencja w jego relację z inną kobietą może być bardzo źle odebrana.

Jeśli jednak ma Pani silną potrzebę kontaktu z nim warto skupić się na neutralnych i subtelnych formach. Zapytać co się u niego dzieje, jak się czuje, czym się aktualnie zajmuje. To nie tylko da Pani obraz jego funkcjonowania, ale również pomoże nabrać dystansu do całej sytuacji. Ponadto pozwoli to Pani ocenić rzeczywistą ocenę intensywności swoich uczuć do tej osoby.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk