Przyczyna wysokiego progesteronu

Badanie zostało wykonane 7 dni po owulacji. Wynik wyszedł 40,33ng/ml. Wartości referencyjne podane na wyniku to 1,5-20,0.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Wynik ten może świadczyć o ciąży, zaburzeniach hormonalnych, nie można wykluczyć też błędu laboratoryjnego.

Nie mając więcej informacji, nie mogę napisać, która z tych przyczyn jest najbardziej prawdopodobna w Pani przypadku. Zaznaczę, że nie mozna wykluczyć również innych, nie wymienionych tu przeze mnie przyczyn.

Ważne jest z jakiego powodu robiła Pani badania, czy miała Pani w przeszłości stwierdzane zaburzenia gospodarki hormonalnej, czy leczyła się Pani z powodu zaburzeń płodności, czy przyjmuje Pani na stałe jakieś leki, etc.

Napewno powinna Pani udać się z tym wynikiem do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie