Przyczyny powstania trzech nadżerek w przełyku i żołądku

Witam ma jeszcze jedno pytanie odnośnie przepukliny po operacji po około pół roku zdjagnozowano u mnie 3 nadrzerkii w przełyku i jedna w żołądku. wykonałem dodatkowe badania manometrie wysokiej rozdzielczości i pehametrie które dały potwierdzenie że niema reflulksu i operacja jest dobrze wykonana w gastro wyszło też że niema przepukliny ani helikobaktera tylko się zastanawiam skąd one się wzięły pijam dwie kawy dziennie może że zadóżo jem albo zła djeta pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadżerki przełyku mogą być spowodowane m.in niewłaściwą dietą, nadmiernym spożywaniem alkoholu czy paleniem tytoniu. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.