Przygnębienie i uczucie zdenerwowania po operacjach serca

Mam 43lata 6lat temu zmarla mi mama w wieku 58lat od tego czasu duzo zmienilo sie w moim zyciu dwa i pol roku temu przeszlam zawal serca rok temu operacjie serca bajpas .W trakcie operacji wystapily komplikacjie po trzech tygodniach otworzyla sie rana i kokejna operacjia potem nastepna, bardzo mnie to zalamalo od tej pory nic mnie nie cieszy ciagle jestem zdenerwowana nie moge spac nie wychodze z domu rano wogole nie chce mi sie wstawac i jeszcze maz mnie zdradzi mam napasci wybuchowe

Witam,

Proszę zgłosić się po pomoc do terapeuty. Choroby somatyczne, zwłaszcza układu sercowo-naczyniowego często wywołują zaburzenia depresyjne. Doprowadza to do błędnego koła, gdyż jak wiadomo słaba kondycja psychiczna ma negatywny wpływ na układ krążenia. Dlatego prócz leczenia somatycznego bardzo pomocna jest równolegle prowadzona psychoterapia Z pewnością lekarz, który panią prowadzi może kogoś polecić.

Pozdrawiam

Witam,

zachęcam Panią do kontaktu z lekarzem psychiatrą, żeby się trochę wesprzeć lekami i poczuć się lepiej. Jednocześnie zachęcam do pójścia na psychoterapię - polecam krótkoterminową skoncentrowaną na rozwiązaniu BSFT.

Pozdrawiam
Ewa Czernik