Przyjmowanie Metypred a ból i strzelanie nadgarstka przy choronie Crohna

Proszę bardzo o odpowiedz na moje pytanie od trzech miesięcy biorę metypred w dawce od 40 mg teraz jestem na dawce 20 mg boli mnie nadgarstek i strzela mi w nim jestem wykończona mam chorobę Crohna błagam o pomoc

Dzień dobry,

Czy przy sterydach (Metypred) supelementuje Pani wapń i wit D3? Jeśli nie, to proszę skonsultować się ze swoim lekarzem, czy nie ma takiej konieczności, bo sterydy niekorzystnie działają m.in. na . kości .Warto pokazać się ortopedzie, aby ocenił, co jest przyczyną bólu nadgarstka. Niewykluczone, że może być to zespół cieśni nadgarstka, ale trzeba Panią dokładnie zbadać i zebrać wywiad, aby to stwierdzić.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz