Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych po zabiegu ginekologicznym

witam.proszę o szybka odpowiedź.czy biorąc bez przerwy tabletki anty,jestem po zabiegu szycia i lekarzowi zależało żeby zatrzymać okres,mogę mimo wszystko ten okres dostać.czuje że po zabiegu jest ok ale mam uczucie choćbym lada moment miała dostać okres
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosowania antykoncepcji bez zachowania przerwy powinno dojść do zatrzymania krwawienia. Może dojść do wystąpienia działania niepożądanego w postaci dodatkowych plamień lub krwawienia. W przypadku wystąpienia krwawienia proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym