Przyjmowanie tabletek Deso 20 z powodu problemów zdrowotnych a zabezpieczenie

Ostatni okres miałam 16.04, Byłam u ginekologa i z powodu problemów zdrowotnych kazał mi on zacząć brać tabletki antykoncepcyjne "Deso 20" od dnia 3.05, czyli 17 dnia cyklu. Czy te tabletki będą mnie zabezpieczać ? Kiedy mam zrobić 7-dniową przerwę ?

Mysle ze ginekolog założył branie 10 tabletek potem przerwa i nowe opakowanie, antykoncepcja będzie przy drugim opakowaniu.