Przykładowe menu i zasady żywienia dla 21-letniej kobiety

Witam, chciałabym prosić o przykładowe menu i zasady żywienia dla 21-letniej kobiety (160 cm/42 kg). Ćwiczę 6-7/tydzień ok. 60-70 min zestawy z YT, np. Ewy Chodakowskiej, Mel B czy T. Rothe. Prawdopodobnie powinnam przytyć, ale nie chcę zmniejszać swojej aktywności fizycznej, wstaje bardzo wczesniej, dlatego prosiłabym o rozkład jedzenia (kaloryczności) na 5-6 posiłków. Z tym, że gorący posiłek jest zazwyczaj tym przedostatnim (16-17) - po powrocie z uczelni, a potem kolacja. Z góry dziękuję :)

Witam serdecznie,

Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Na podstawie danych które Pani podaje dietetyk nie jest w stanie ułożyć Pani konkretnego jadłospisu. Zdecydowanie nie powinna się Pani odchudzać a częstotliwość aktywności fizycznej powinna Pani nieco zmniejszyć. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację i odpoczynek. Jeżeli ćwiczy Pani zbyt dużo to zachodzi katabolizm i zamiast budować mięśnie to Pani je spala. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu, po ponad 30 min (po pół godzinnym wysiłku zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej).