Psychoterapia u osoby z depresją

witam moje pytanie zostało odrzucone więc może bardziej sprecyzuje depresja ma rożne stany kliniczne w jednym pacjent jest komunikatywny inny leży w łóżku ma bardzo duże lęki jest roztrzęsiony nie bardzo zdaje sobie sprawę co się z nim dzieje stąd moje pytanie w jakim stanie terapeuta prowadzi terapię bo rozmawiałem z terapeutą i mówi że to niema znaczenia nie bardzo sobie wyobrażam sytuację gdzie pacjent w znikomym stopniu zdaje sobie sprawę z tego co się z nim dzieje
MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu

Łuszczyca a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Monika Kotlarz-Koza wyjaśnia związek miedzy łuszczycą a depresją.

W sytuacji skrajnego nasilenia objawów depresyjnych konieczna jest hospitalizacja całodobowa oraz farmakoterapia, a także obserwacja pod kątem tendencji samobójczych. Gdy stan chorego poprawia się na tyle, że uzyskuje on kontakt z otoczeniem, możliwe i wskazane jest podjęcie psychoterapii. Nawet słaby kontakt pozwala budować relację terapeutyczną, poczucie wsparcia, a stopniowo także zmiany. Pozwoli ona na zrozumienie objawów choroby, jej biologicznych, emocjonalnych i osobowościowych przyczyn, a także na prace nad sobą, akceptacją choroby i możliwościami radzenia sobie z nią.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty