Puchnięcie nóg i okolic brzucha

Mam problem z puchnięciem nóg, rąk i okolic brzucha. Uważam, iż zatrzymuje mi się woda w organizmie. Jem zdrowo(byłam u dietetyka i ,,nauczył'' mnie tego), piję ponad 2l wody dziennie, do tego herbata zielona, pokrzywa itp. Ćwiczę 2-3 razy w tygodniu po ok.1h. Niestety mam pracę biurową i siedzę 8h. Po pracy jestem jeszcze bardziej spuchnięta! Wpływa to na moją wagę i wygląd. Jestem osobą dość szczupłą165cm 55kg. Co mogę zrobić? może są jakieś leki. Stosowałam hudrominum i aquSlim ale nie działa

Być może powinna Pani trochę mniej pić. Człowiek w ciągu dnia (o ile nie ma znaczącej aktywności fizycznej lub nie jest bardzo upalnie) - potrzebuje około 2-2.5 l płynów ogółem, a Pani spożywa pewnie koło 3 - 3.5. To może być zbyt duże obciążenie dla organizmu, który nie nadąża z wydalaniem wody. Dodatkowo taki poziom nawodnienia utrzymywany długotrwale wpływa niekorzystnie na stan mięśnia sercowego, gdyż prowadzi do jego przeciążania. Proszę ograniczyć trochę spożycie płynów i sprawdzić czy to pomoże. Jeżeli nie sugerowałabym wizytę u lekarza celem przeprowadzenia diagnostyki przyczyn gromadzenia wody w organizmie.