Pytanie przed wizytą u stomatologa w celu założenia licówek pełnoceramicznych

Witam, za 2 tygodnie mam pierwsza z dwóch wizyt w celu założenia licowek. Zakładam licowki pelnoceramiczne na dwie górne jedynki. Jedna jedynka jest odbudowana w 1/3 kompozytem. I teraz mam pytanie, jak bedzie wygladała "procedura" pobrania wycisku ? Czy lekarz zdejmie mi ten kompozyt z tej jedynki ? Czy pobierze wycisk z odbudowana jedynka ? Dodam, ze odbudowana jedynka nie jest zadowalającego mnie kształtu, jest jakby lekko większa od jedynki całej, nieodbudowanej. Dziękuje.

Przed oszlifowaniem zębów powinien zostać pobrany wycisk, który na końcu posłuży do wykonania uzupełnienia tymczasowego (to uzupełnienie można skorygować, żeby na czas noszenia nie było tej dysproporcji w wielkości obu jedynek). Nie wiem jaka część zęba dokładnie jest odbudowana, 1/3 niewiele mówi, żeby powiedzieć czy zostanie usunięta w całości czy jakaś część kompozytu pozostanie po oszlifowaniu. Następnie zęby zostaną oszlifowane i zostanie pobrany wycisk.

Wszystko zależy jak stare jest wypełnienie w jedynce. Jeżeli jest ok i zakładał je ten sam lekarz to tylko zostanie oszlifowana część zewnętrzna. Może się jednak okazać konieczność wymiany całego wypełnienia przez szlifowaniem pod licówki.

Kształt nie ma znaczenie , nie , nie zdejmie kompozytu , bo nie po to odbudowywał ,żeby teraz zdejmował, proszę zaufać Swojemu lekarzowi i technikowi w większości wiedzą co robią.