Rady dla dziewicy przed rozpoczęciem życia płciowego

Jakie rady można dać dziewicy chcącej bezpiecznie rozpocząć życie seksualne? To świadomie podjęta decyzja.. Co mieć na uwadze?

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
proponuję zadbać zarówno o stronę fizjologiczną w sensie zabezpieczenia - i w tym celu udać się do ginekologa - ale też, i to wcale nie mniej ważne - o stronę emocjonalną tego wydarzenia. Jedynego w życiu. Ważnego. Niezmiernie istotne jest słuchanie swojego ciała, jego potrzeb, bycie blisko ze swoimi odczuciami. Na pewno nie wskazane jest robienie czegokolwiek na siłę. Zadbanie o nastrój, dobre samopoczucie, bliskość i czułość również jest ważne.
Pozdrawiam

Proponuję poszukać dobrego ginekologa, jeśli krępuje się jeszcze Pani, to kobiety.
Ważne, żeby miał/miała dobre podejście i poświęcał /poświęcała więcej czasu na pacjentkę, niż 15 minut...
Drugą opcją jest wizyta u seksuologa-psychologa, mam nadzieję, że w Grudziądzu jest to możliwe.
Warto odbyć wizytę profilaktyczną przed inicjacją, choć wielu tego oczywiście nie robi...
Pozdrawiam. JW, Poznań.