Rak lewej piersi i zmiany w kościach u mamy

Proszę o interpretację badania PET/CT mojej mamy. Rozpoznanie: rak piersi lewej, stan po leczeniu chirurgicznym (1996) i chth po wznowie w bliźnie (2009), w trakcie Th. C50.9. Układ kostny: destrukcja kostna górnego kąta prawej łopatki, ze zwiększonym gromadzeniem 18F-FDG, SUV max Ibm 3,8. W trzonie Th 10 ognisko blastyczne 22x18 mm, wykazujące zwiększony metabolizm 18F-FDG, SUV max Ibm 3,2. Jaki charakter mają te zmiany w kościach – agresywny, łagodny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zważywszy na czas trwania choroby Pana matki należy oczekiwać , że i tym razem przebieg nie będzie bardzo agresywny i dynamiczny, niestety jesteśmy w stanie ocenić to tylko empirycznie obserwując pacjentke