Rak sutka i przyjmowanie leków po półrocznej chemioterapii a konieczność przyjmowania witaminy K2 dla właściwego wchłaniania wapnia

W październiku 2013 wykryto u mnie rak sutka (miałam mastektomię ). Mam przerzut do kości górnej połowy ciała. Po półrocznej chemioterapii ( cytostatyki i paklitaksel) jestem leczona tamoxifenem, zoladexem i zoledronic acid ( zomikos). Przyjmuję 2000 jm wit.D3 i 1000 mg wapnia. Czy powinnam również brać witaminę K2- dla właściwego wchłaniania wapnia? Obawiam się zwiększonego ryzyka zakrzepicy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli specjalista onkolog, który prowadzi Pani leczenie uzna, że wymaga Pani przyjmowania innych preparatów, bez wątpienia je zaleci. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.