Restrykcyjna dieta przy refluksie żółciowym

Witam, mam pytanie od paru lat choruje na refluks żółciowy, od paru tygodniu niestety troszeczke sie na siliły dolegliwości i musze stosować bardzo restrykcyjna diete, ale martwi mnie jedna przypadłość, zauważyłam ze od miesiaca kiedy zjem jogurt naturalny, badz mleko nawet bez laktozy za godzinke, dwie dostaje biegunki, jaki może być tego powód?

Lek. Katarzyna Szymczak

Być może to wspolistniejaca nadwrażliwości przewodu pokarmowego na produkty mleczne.
Pozdrawiam