Resztkowe ciało pograsicze w badaniu radiologicznym

Witam, otrzymałam wynik TK płuc. Opis jest następujący: W jednofazowym kontrastowym badaniu TK klatki piersiowej pola płuc bez zmian ogniskowych. Struktury śródpiersia w normie. Zamostkowo struktura tkankowa 14x10 mm, prawdopodobnie pograsicze ciało resztkowe. Węzły chłonne niepowiększone, widoczne pojedyncze przed- i podostrogowe 9mmi 8 mm. dodam że jestem alergikiem z objawami astmy oskrzelowej, mam 25 lat i moja alergia zaczęła się po zapaleniu płuc które miałam 15 lat temu. Proszę o informację odnośnie tego pograsicza resztkowego. Z góry serdecznie dziękuję.
25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wynik badania jest w normie. Resztkowe ciało pograsicze jest pozostałością po  grasicy - gruczole zlokalizowanym za mostkiem, niezbędnym w rozwoju odporności.

Grasica rozwija się dynamicznie od około 2 roku życia aż do dojrzewania, a następnie zmniejsza swoją objętość i dalej nazywana może być właśnie pograsiczym ciałem resztkowym.

Pozdrawiam