Ropień pomiędzy jelitem a pęcherzem moczowym po resekcji jelita cienkiego

Mąż miał operację resekcji jelita cienkiego , krętego ok.60 cm. Wytworzył się ropień pomiędzy jelitem a pęcherzem moczowym. Okazało się że zaczęła się tam robić przetoka do pęcherza.Po resekcji jelita i sprawdzeniu szczelności pęcherza niby wszystko jest ok. Jednak lekarz mówi o tym że pęcherz może w każdej chwili "puścić" i konieczna bedzie druga operacja.Moje pytanie w jakim czasie po operacji może się to ewentualnie zdarzyć. Operacja była wczoraj.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, Najgroźniejszy pod tym względem jest okres 3-7 dni pozabiegowych. Po tym czasie taka możliwość jest względnie mała.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg
Powodzenia !.

Nie ma na to reguły! Może się to zdarzyć zarówno po kilku godzinach , jak i dniach , jaki tygodniach!!! Bardziej szczegółowo powinien móc odpowiedzieć operator!!! zż