Rozdrażnienie, obniżone libido i nadmierne owłosienie u 25-latki a badania hormonalne

Witam, od dłuższego czasu jestem bardzo rozdrażniona,cały czas wszystko mnie denerwuje, nic mnie nie cieszy nawet mając powody do radości mam wrażenie że hormon szczęscia mi się nie wydziela, ponadto moje libido jest znacznie obniżone, dodam też że mam nadmierne owłosienie na ciele w okolicy brzucha,wąsik. Czasami wydaje mi się że może powodem tego są jakieś zaburzenia hormonalne w organizmie. Czy mam wykonać badania na jakieś konkretne hormony?

Witam Panią,

Objawy obniżonego nastroju, anhedonii, rozdrażnienia i obniżone libido mogą odpowiadać zespołowi depresyjnemu lub neurastenii. Nasilenie tych objawów powinien zdiagnozować lekarz psychiatra. a nastepnie zaproponować odpowiednie postepowanie terapeutyczne ( farmakoterapia lub psychoterapia). Co do objawów nadmiernego owłosienia, to mogą być przejawiem różnych patologii endokrynologicznych. Jednak mogą także stanowić po prostu Pani urodę :-) i nie odpowiadać żadnej jednostce chorobowej. Odpowiednie badania dodatkowe, w zależności od ew. współwystępujących innych objawów patologicznych- powinien zlecić lekarz endokrynolog.

Pozdrawiam!