Rozmaz wysuszony treść krwisto - białkowa

Witam, mam 60 lat, po raz trzeci w ciągu pół roku miałam wykonywaną biopsję tarczycy, wcześniejsze dwa wyniki brzmiały podobnie, a aktualny to: rozmaz wysuszony treść krwisto - białkowa. Proszę o wyjaśnienie, co to oznacza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik nie wskazuje na żadne nieprawidłowości. Wynika jednak z niego, że w rozmazie nie było komórek tarczycy. Może to oznaczać konieczność powtórzenia biopsji. Szczegółowej interpretacji powinien dokonać specjalista endokrynolog, tym bardziej, że to już trzecia biopsja w ostatnim czasie.