Różnice w wielkości źrenic a możliwe przyczyny

Dzień dobry, W lewym oku moja źrenica jest trochę mniejsza niż w prawym . U lekarza okulisty zrobiłem badania dna oka OTC i wszystko jest ok pod tym względem.Ogólnie czuje się dobrze. Chciałbym zapytać czym taka zmiana może być spowodowana, czy może dojść do tego w wyniku popatrzenia się na słońce i jakie najlepiej badania zrobić aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Z góry dziękuje za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Jest to zjawisko, które może występowac fizjologicznie i tak na prawdę nie wiemy co jest powodem asymetrii źrenic w niektórych przypadkach. Oczywiście należy wykluczyć przyczyny neurologiczne, jednak bywa, że jest to sytuacja normalna i nie ma wtedy powodu do obaw.