Rozpoczęcie antykoncepcji doustnej w 7. dniu cyklu

Witam! Chciałabym zapytać czy gdy rozpoczęłam branie tabletek antykoncepcyjnych w 7- mym dniu cyklu a nie 1-pierwszego dnia zabezpieczają mnie? Jak czas powinnam odczekać na ich działanie? Kiedy można współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia (prezerwatywy).

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie napisała Pani jakich tabletek używa. Dlatego musi się Pani dokładnie zapoznać z zaleceniami producenta zawartymi w ulotce dołączonej do leku.