Rozpoczęcie działania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam pytanie od dziś zaczynam stosować tabletki antykoncepcyjne diamilla. Chciałabym wiedzieć po jakim czasie zaczną dobrze zabezpieczać, gdyż jestem po porodzie a nie chcę w drugą w ciązę zajść z chłopakiem. Na ulotce pisało że zaczynają po tygodniu czasu.. bardzo prosze o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pełne działanie tabletek powinno pojawić się po 7 dniach. Do tego czasu proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie.