Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych a brak miesiączki w stałym terminie

Witam. Martwię się ponieważ dzisiaj 23.09 powinnam dostać okres, szczególnie że w lipcu i sierpniu dostałam dokładnie 23. Jednakże od 23.08 zaczęłam stosować antyko. Madinette(brałam zgodnie z zasadami) 13.09 skończyło mi się 1 opakow. i zrobiłam przerwę, dostałam krwawienia(obfite i brązowe) od 2 do 6 dnia przerwy, jednak samą przerwę skróciłam i wzięłam pierwszą tabletkę z 2 opak 19 września i biorę do dziś o stałej porze, czy jest czym się martwić? dziękuję za odp. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim sugeruję, by dokładnie przeczytała Pani ulotkę, która dołączona jest do preparatu antykoncepcyjnego. Z zamieszczonego opisu wynika bowiem, że nie zna Pani podstawowych zasad związanych z antykoncepcją. Mówiąc konkretniej:
- w czasie stosowania antykoncepcji klasyczna miesiączka nie występuje - występuje jedynie krwawienie z odstawienia,
- krwawienie z odstawienia występuje w czasie 7 dniowej przerwy i powinno być to jedyne krwawienie, które występuje podczas całego cyklu,
- skoro zatem krwawienie wystąpiło, miesiączka, która normalnie pojawiała się około 23 dnia miesiąca, nie wystąpi.
Dokładna znajomość informacji związanych z antykoncepcją pozwoli Pani świadomie stosować preparat i unikać zbędnych wątpliwości/stresów.