Rozstępy i zmarszczki u nastolatki

WItam, Mam prawie 18 lat. Wczoraj zobaczylam, ze skora w okolicy oczu (powieki, pod oczami, oraz pod brawimi) jest wiotka i zauwazalne sa male zmarszczki, jak male rozstepy. MOje pytanie to czy jest to efekt odwodnionej skory? Ze wzgledu na okres zimowy, temeratura w moim pokoju to ok.27C. W ostatnich dniach malo pilam. Uwydanily sie tez dziwne bruzdy na rodzie. Czy po uzupelnieniu plynow cera wroci do normy? Bardzo prosze o odpowiedz. Martwie sie tym.

Szanowna Pani
Opisywane zmiany mogą być spowodowane wysuszeniem skóry i mniejszą ochroną lipidową przy mroźnych dniach.
Proszę zadbać o odpowiednią ochronę skóry.Jest dobra seria kosmoceutyków łagodząca- cetaphil zawiera ona kremy, emulsje do mycia buzi myślę że pomoże .W tak młodym wieku nie ma jeszcze zmarszczek.:)

Jest Pani bardzp mloda osoba, myślę więc, ze to efekt odwodnienia i przebywania w przegrzanym pomieszczeniu. Gdyby zmiany nie ustepowały warto byłoby się skontaktować z lekarzem medycyny estetycznej.
Ewa Rybicka

Najlepiej udać się do lekarza specjalisty, który obejrzy skórę i doradzi odpowiednie zabiegi oraz pielęgnację. Jak najbardziej powinna Pani zwiększyć ilość płynów, przy tak wysokiej temperaturze.Proszę również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.