RTG klatki piersiowej u 60-letniego mężczyzny

MĘŻCZYZNA , 60 LAT , PABIANICE Miąższ płucny przejrzysty bez zmian ogniskowych Powyżej górnego bieguna wnęki prawej powiększony węzeł chłonny Zmiany zapalne,oskrzelowe przewlekłe u podstawy płuca prawego Kopuła przepony po stronie prawej w drobnym zroście.Kąty wolne .Serce o zachowanej talii gr.normy.Łuk aorty prawidłowo szeroki.Proszę ,co można wywnioskować z tego opisu badania RTG klatki piersiowej.

Piotr Pilarski

Opis wskazuje na przewlekłe zapalenie oskrzeli. Sugeruję zgłosić się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie.

Pozdrawiam.