RTG kręgosłupa 32-latka
Witam.. Mam 32 lata i odebralem wyniki badania rtg.. A oto jej opis : Splycenie lordzy lędźwiowej. Dyskopatia na poziomie L5-S1. Drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów kręgow L.. Prosilbym o interpretacje...

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe będący ewentualną konsekwencją wspomnianych zmian może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem