RTG kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe
Witam,mam taki problem i nie wiem co to znaczy i jak się leczy i proszę o poradę.Zrobiłam rtg kręgosłupa części piersiowej i mam oto taki wynik,SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA W ODCINKU PIERSIOWYM Z POCHYLENIEM W STRONĘ LEWĄ Z ROTACJĄ TRZONÓW.OSTEOFITY NA KRAWĘDZIACH TRZONÓW PIERSIOWYCH JAKO WYRAZ ZMIAN ZWYRODNIENIOWYCH.Co to znacza??????zaczynam się martwić bo nie wiem od czego to powstało.Z podziękowaniem Agata

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Witam!
Zmiany takie są dość typowe z wiekiem - niestety z wiekiem dochodzi do "zużycia materiału" - w układzie kostnym powstają zwyrodnienia, a skrzywienie kręgosłupa nasila ten proces. Postępowanie będzie zależeć od Pani stanu klinicznego - przede wszystkim objawów. Jesli ma Pani dolegliwości bólowe wskazana jest konsultacja z ortopedą i/ lub fizjoterapeutą.