RTG kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe

Witam,mam taki problem i nie wiem co to znaczy i jak się leczy i proszę o poradę.Zrobiłam rtg kręgosłupa części piersiowej i mam oto taki wynik,SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA W ODCINKU PIERSIOWYM Z POCHYLENIEM W STRONĘ LEWĄ Z ROTACJĄ TRZONÓW.OSTEOFITY NA KRAWĘDZIACH TRZONÓW PIERSIOWYCH JAKO WYRAZ ZMIAN ZWYRODNIENIOWYCH.Co to znacza??????zaczynam się martwić bo nie wiem od czego to powstało.Z podziękowaniem Agata

Witam!
Zmiany takie są dość typowe z wiekiem - niestety z wiekiem dochodzi do "zużycia materiału" - w układzie kostnym powstają zwyrodnienia, a skrzywienie kręgosłupa nasila ten proces. Postępowanie będzie zależeć od Pani stanu klinicznego - przede wszystkim objawów. Jesli ma Pani dolegliwości bólowe wskazana jest konsultacja z ortopedą i/ lub fizjoterapeutą.