RTG kręgosłupa lędźwiowego i bóle

Dzień dobry. Półtora roku temu RTG kręgosłupa lędźwiowego wykazało dyskopatię L4/L5 I L5/S1 oraz osteofity ma krawędziach trzonów. Od kilku miesięcy ból kręgosłupa do kości ogonowej nie pozwala mi normalnie żyć. Nie mogę się schylać itp. Ból czuję cały czas, w każdej pozycji. Niestety doszły ostatnio problemy z trzymaniem moczu i stolca. Nie zawsze zdążę do toalety. Mam 43 lata, 183 wzrostu. W odcinku C kręgosłupa mam 4 przepukliny i osteofity tylne (stwierdzone w MR). Co robić? Proszę o pomoc!

Witam,
jeśli ma Pani problemy w utrzymaniem moczu to możliwy jest ucisk na rdzeń kręgowy. Jest to bardzo poważna patologia i należy niezwłocznie udać się do dobrego ortopedy.
Dalsze leczenie można kontynuować u Fizjoterapeuty/Osteopaty ale ucisk na rdzeń jest pierwszeństwem do leczenia operacyjnego i taki stan nie może czekać.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Konrad Skrzat