Ruch postępowy 20% przy normie 32% w badaniu nasienia

Bardzo proszę o pomoc.Odebraliśmy z mężem wyniki badań nasienia i niestety odbiegają od normy. Staramy się od 4 lat o dziecko(dodam iż jedno w wieku 5 lat juz mamy).Wyniki jakie mnie zszokowały ruch postepowy 20% przy normie 32% ilosc plemników prawidłowych to 3% przy normie 4% aglutynacja to 20% przy normie 10% agregacja 40%przy normie10% liczba leukocytow1,2 ptzy normie 1 i HOST 43% przy normie 53%. Bardzo proszę o pomoc w analizie badan i o podpowiedz co nazlezałoby zrobić aby wyniki poparwic

Aleksander Ropielewski

Niestety uzyskanie poprawy jakości nasienia nie zawsze jest możliwe. Wyniki męża mogą odpowiadać za niepowodzenia w staraniu o potomstwo jednak nie wykluczaja one całkowicie szansy na zajście w ciążę. Jeżeli jednak podejmie isę odpowiednie kroki jak zwiększenie aktywności fizycznej, dbałość o dietę i unikanie przegrzewania moszny to parametry nasienia mogą się poprawić. Sugeruję kontakt z andrologiem, który po uszczegółowieniu wywiadu możliwe, żę będzie w stanie udzielić dokładniejszych zaleceń.