Ryzyko ciąży przy stosunku z prezerwatywą

Witam serdecznie, mam 23 lata. W ostatnim czasie spóźnia mi się miesiączka - 3 dni. Zazwyczaj były one w miarę regularne. Współżyłam jakiś czas temu z Narzeczonym - 2 miesiące temu oraz 2 tygodnie temu (zabezpieczenie prezerwatywą + wytrysk na zewnątrz pochwy) i w związku z tym moje pytanie: czy opóźnienie miesiączki może być oznaką ciąży? Dodam, że wykonałam 1 test ciążowy (w 3 dniu od daty spodziewanej miesiączki) i był on negatywny. Miesiąc temu miałam wykonywane 2 zdjęcia RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa - nie wiem, czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie. Odczuwałam przed datą spodziewanej miesiączki, i również teraz, skurcze - takie, jak przed i podczas miesiączki. Regularnie wykonuje badania kontrolne u ginekologa. Mam niewielką nadżerkę. Proszę serdecznie o odpowiedź. Przepraszam również za chaos mojej wypowiedzi, ale bardzo się obawiam ewentualnej ciąży. Pozdrawiam.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli współżyła Pani z użyciem prezerwatywy, a dodatkowo wytrysk był na zewnątrz oraz wynik testu ciążowego był ujemny, to mało prawdopodobne, że zaszła Pani w ciążę. Prawdopodobnie niedługo dostanie Pani okres - bóle brzucha moga na to wskazywać. Czasami stres, nowa sytuacja, przemęczenie powodują wydłużenie cyklu miesiączkowego (pisze Pani o zdjęciach RTG - pewnie miała Pani jakieś kłopoty zdrowotne i związany z tym stres). Jeśli jednak nadal nie bedzie Pani miała miesiączki - proszę powtórzyc test ciążowy.

Pozdrawiam!