Ryzyko nawrotu gruźlicy po przerwaniu stosowania leków

gruzlica,witam,mam pytanie,moj brat zachorowal 1,5 roku temu na gruzlice pratkujaca.Po 2 m-cznym pobycie w szpitalu,przestal brac leki.Mam pytanie czy jest mozliwosc nawrotu choroby,czy mozliwy jest nawrot choroby.Mimo moich prosb,nie chce sie zglosic do lekarza.Jestem bezsilny,nie wiem co w takiej sytuacji zrobic.Prosze o odpowiedz,za co z gory dziekuje

Leczenie tej choroby powinno trwać przynajmniej 6 miesięcy. Zakończenie leczenia po 2 miesiącach może skutkować nawrotem choroby. Dużym niebezpieczeństwem jest uodparnianie się prątków grużlicy na stosowane leki co obniża możliwość skutecznego leczenia przy kolejnej terapii