Ryzyko wypadania włosów po znieczuleniu ogólnym przy histeroskopii

Witam, w związku z podejrzeniem polipa macicy czeka mnie histeroskopia w znieczuleniu ogólnym. Martwi mnie jedna rzecz związana ze znieczuleniem - panicznie boję się wypadania włosów. Niestety od kilku lat cierpię na łysienie androgenowe, więc walczę o dosłownie każdy włos. Ostatnio moje włosy są w dość dobrej kondycji, ale boję się, że znieczulenie spowoduje, że będę łysa. A za kilka miesięcy biorę ślub. Proszę o informację, jak duże jest ryzyko wypadania włosów i czy można temu jakoś zapobiec.

Witam. Znieczulenie ogólne jak i każde inne nie wiąże się z ryzykiem wypadania włosów. Mogą to być dolegliwości związane ze stresem okołozabiegowym, na który nie bardzo mamy wpływ. Może Pani profilaktycznie zacząć brać tabletki uspokajające przed zabiegiem (ziołowe zaczynają działać po ok 1 mcu) żeby wyeliminować ten czynnik. Samo znieczulenie jak wspomniałem nie daje takich objawów ubocznych.