Rzucenie palenia a tycie

Witam. Mam problem chciałabym schudnąć niedawno rzucilam palenie i strasznie tyje. Potrzebuje pomocy slodycze mnie gubią i jem ze trzy razy wiecej jak kiedyś proszę o.pomoc.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Wbrew pozorom palenie papierosów utrudnia odchudzanie, więc to trzeba uzbroić się w silną wole i nie zamieniać papierosów na słodycze. Jeżeli jest wielka chęć podjadania to proszę ostatecznie zamienić to na zdrowsze przekąski typu WARZYWA, orzechy, suszone owoce nie powlekane cukrem. Postara się Pani zadbać o pełnowartościową dietę, jeśc regularnie 5 posiłków dziennie a to będzie zapobiegać wahaniom cukru we krwi i tym samym wzmożonemu apetytowi. Słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym bardziej mamy na nie ochotę!!
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Proszę pamiętać, że najistotniejsza w procesie odchudzania jest dieta i aktywność fizyczna. W prawidłowym żywieniu bardzo ważna jest regularność spożywania posiłków. Przede wszystkim dzień należy rozpocząć od porządnego śniadania: jajecznicy, owsianki, jaglanki (z dodatkiem bakalii, owoców), a później starać się jeść średnio co 3h. Jeśli chce Pani schudnąć należy przede wszystkim wprowadzić zmiany w nawykach żywieniowych: unikać cukru, słodyczy, przetworzonej żywności, fast foodów, słodkich napojów gazowanych i niegazowanych. Powinna Pani czytać etykiety. Jeżeli skład produktu jest bardzo długi, produkt odkładamy na półkę.
Proszę wprowadzić do diety jak najwięcej świeżych warzyw, mięsa dobrej jakości (parówkom mówimy stanowcze NIE), jaj.

Jeśli chodzi o zamienniki słodyczy, to zapraszam Panią na bloga: www.odzywiaj-sie-zdrowo.pl. Znajdzie na nim Pani sporo przepisów na zdrowe i smaczne słodkości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam Panią,

uważam, ze pomimo iż Pani pisze że się nie objada to dieta nie jest odpowiednio dobrana skoro Pani tyje. Od samego rzucenia palenia nie przybieramy na wadze. Należałoby bliżej przyjrzeć się Pani diecie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam,

wśród głównych objawów towarzyszących rzuceniu palenia są: rozdrażnienie, niepokój, depresja. Warto pamiętać, że wszystkie te objawy są przejściowe i żaden z nich nie stanowi zagrożenia dla życia, w przeciwieństwie do kontynuowania palenia… Gdyby było naprawdę ciężko, zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą w celu opracowania narzędzi minimalizowania skutków objawów wynikających z walki z uzależnieniem.

Obniżony nastrój można w dużym stopniu próbować zwalczyć dietą: jedzeniem większej ilości owoców i warzyw (zwłaszcza brokułów, szpinaku), ryb (zawierających kwasy tłuszczowe omega-3), orzechów - posiłków bogatych w witaminy z grupy B i C, a także jedzenie gorzkiej czekolady.
W walce z depresją cuda czyni ruch, który może być także pretekstem do oderwania myśli od nałogu - bieganie lub dłuższe spacery, pływanie może wpływać na poprawę Pana nastroju, dlatego warto się nawet zmusić się do aktywności fizycznej.
Może Pan także spisać na kartce rzeczy, które sprawiały Pani przyjemność i nie są związane z paleniem papierosów. Zastanowić się, czemu ich Pan nie robi, czy jest możliwe, by znowu je Pan zaczął robić, a może częściej? A może chciałby Pan się czegoś nauczyć nowego i warto spróbować zabrać się za to właśnie teraz? Nowa pasja może zdziałać cuda.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

0

Dzień dobry,

Jeżeli podejrzewa Pan u siebie depresję to może Pan udać się na konsultacje do lekarza psychiatry, który po zbadaniu Pana, zaproponuje odpowiednie postępowanie lecznicze.

0

Witam serdecznie,

O ile przy odstawieniu -porzuceniu nałogu związanego z paleniem papierosów mogą towarzyszyć pewne objawy natury psychologicznej jak rozdrażnienie, słabsza koncentracja początkowo czy obniżenie nastroju, to sama depresja w rozumieniu klinicznym nie jest bezpośrednio wiązana z tym etapem, który Pan przechodzi a który jest przejściowy. Jeżeli potrzebuje Pan wsparcia podczas tego trudniejszego czasu polecam skorzystanie z konsultacji psychologicznej bądź najlepiej konsultacji z osobą, która prowadzi terapie antynikotynowe bądź jest terapeutą od innych uzależnienień.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

0

Gratuluję, że rzucił Pan palenie i podarował sobie dłuższe, lepsze życie! Papieros zapewniał w Pana życiu jakąś równowagę, dzięki niemu Pan się uspokajał, miał chwile dla siebie, chwile spokoju, wytchnienia. A teraz nagle tego brak... więc depresja!
Jest to naturalne i minie, gdy znajdzie Pan alternatywne sposoby na zachowanie równowagi. Jeśli papieros Pana uspokajał, co teraz może to Panu dać? spacer? Jeśli był małą przyjemnością - co teraz może nią być? Itd..

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty