Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam serdecznie,

Z pewnością nie może Pani zamienić papierosów na jedzenie i ciągłe podjadanie. Jeżeli będzie ochota na papierosa proszę żuć bez cukrową gumę do żucia, wypić dobrą herbatę lub ewentualnie zjeść warzywa, które sa niskokaloryczne. Papierosy tak naprawdę zwalniają przemianę materii ale często tyjemy po rzuceniu palenia w wyniku ,,zajadania chęci zapalenia''. Proszę trzymać się zasad zdrowego żywienia. Dba Pani o regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Jeżeli miałaby Pani problem ze wzrostem wagi i zbilansowanie diety zachęcam do kontaktu:
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Dzień dobry! Powinna Pani zastosować się do zasad prawidłowego żywienia. Wskazówki znajdzie Pani na stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam również do zadawania pytań
Pozdrawiam Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Trzeba zadbac o regularnośc w spożywaniu posiłków, na chwile kryzysowe zawsze miec przy sobie cos do podgryzania co ma mało kalorii, np. marchewke. Najlepiej skonsultowac sie z dietetykiem, ktory pomoze ustalic indywidualne zalecenia.

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Unikać bezwiednego pojadania tzn. nie zapełniać rąk i ust jedzeniem zamiast papierosa - wyjść na spacer, pójść na siłownię, porobić porządki.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy